Poctivá chuť česneku bez zdlouhavého loupání? Otestovali jsme Česnekovou kořenící pastu Podravka Natur!

image
otestováno
Počet recenzí
32
jak jste hodnotili
5
26x
4
4x
3
2x
2
1
doporučuje
94 %
Testováno v období
od 29. 10. 2023
do 9. 11. 2023


Moderní a inovativní způsob dochucování jídel, to jsou kořenící pasty Podravka Natur konkrétně česneková, cibulová a zeleninová. Tyto kořenící pasty jsou s čistě přírodním složením a minimem soli (méně než 2%), které výrazně usnadní a zjednoduší přípravu pokrmů, protože zeleninu nemusíte čistit ani krájet, ale jednoduše dle chuti přidáte již připravenou kořenící pastu. 


Česneková kořenící pasta Podravka Natur

Pokud nemáte doma chladný sklep, ale chcete mít celoročně při ruce česnek, pak česneková kořenící pasta Podravka Natur je nejlepší volbou. Má čistě přírodní složení a je vhodná i pro osoby, které mají potíže s trávením klasického čerstvého česneku. 

Jednoduše zelenina připravená k okamžitému použití během celého roku. Kořenící pasty Podravka Natur obsahují minimum soli (méně než 2 %), což ocení zejména maminky při vaření pro malé děti. Dále jsou přirozeně bez lepku, bez přidaných barviv, aromat či konzervantů. 

Kořenící pasty Podravka Natur mají široké možnosti použití a to v teplé i studené kuchyni – do polévekdušených jídel, omáček, pro přípravu salátových dresinků, jako marinády na maso, ryby, zeleninu, do pomazánek či do dipů a studených omáček, podávaných například ke grilované zelenině nebo masu. Chuť připravovaného pokrmu kořenící pasty nijak nepřebíjí, ba naopak, podtrhnou ji a umocní.

Kořenící pastu Podravka Natur můžete mít stále po ruce ve spíži a po otevření uchováte v chladničce. Lze ji také naplnit po porcích do tvořítek na led. Když nespotřebujete skleničku do 10 dnů, pak takto zmrazená kostka je vždy po ruce po dobu půl roku.

Složení

  • česnek 77 %
  • slunečnicový olej
  • ocet kvasný jablečný
  • jedlá sůl mořská s jodem
  • kukuřičný škrob


Balení: 135 g


Více informací TADY.

Hodnocení
32
avatar
Tomáš
Měl.jaem možnost testovat Česnekovou pastu od Podravky. Dělal jsem česnekovou polévku a pasta hodně mi usnadnil život, totiž nemusel jsem čistit česnek. Chuť je příjemná, ale intenzivní. Dále jsem taky používal na krkovička. Lahvička je vždy po ruce. Vynikající chuť. Určitě doporučuji.
klad Bez čištění cesneku
klad Lahvička je po ruce
klad Vynikajici chuť
klad Prijemna, intenzivni
klad Nic
příloha
avatar
Petra
Podravka Natur česneková kořenící pasta nabízí příjemně krémovou texturu a snadné dávkování, avšak chuťově by mohla být výraznější. Pro ty, kteří preferují intenzivnější kořenění, by mohla tato pasta působit poněkud nevýrazně. Použila jsem do omáčky.
klad Snadná aplikace
klad Chuť
příloha
avatar
Iveta
Česneková pasta mě velmi mile překvapila, nikdy jsem se s podobným produktem nesetkala. Vyzkoušela jsem do krémové česnekové polévky, se zapečenými brambory a jako dip. Pasta je moc dobrá, je v ní cítit opravdu česnek a žádné “umělé” látky navíc. Líbí se mi, že je rostlinná, jelikož se snažíme stravovat z velké části vegansky. Také mě velmi potěšilo minimum soli a žádná ostrost, čili si pochutnali také moje dvě malé děti. Určitě pastu zakoupím a mám v plánu vyzkoušet také cibulovou a zeleninovou pastu.
klad Rostlinné složení
klad Minimum soli
klad Vhodné i pro děti
klad Není ostrá
klad Pravá česneková chuť
příloha
avatar
Michaela
Pastu vřele doporučuji. Není tak slaná jako některé jiné česnekové pasty a zůstává výrazná chuť česneku. Má příjemnou konzistenci. Zkoušela jsem jak na maso, tak i do polévky a pomazánky a vše výborné. Česnek je opravdu silný a tak i spotřeba není velká.
klad Síla česneku
klad Málo soli
klad Výrazná chuť
příloha
avatar
Karel
Skvělá kořenící pasta s přírodním složením. Silná a výrazná chuť čerstvého česneku, bez nutnosti ho očišťovat, krájet atd. Stačí jen nabrat lžičku a vložit do připravovaného pokrmu. S minimálním obsahem soli, takže se nestane, že by jídlo bylo ve výsledku více slané, než chci.
klad Silná, výrazná chuť
klad Rychlá a jednoduchá příprava jídel
klad Hodí se všude, kde chcete chuť a vůni česneku
klad Přírodní
příloha příloha
avatar
Tomáš
Tato česneková pasta od Podravky mě příjemně překvapila svou přirozenou vůní a jemnou konzistencí. Velice oceňuji její přírodní složení. Použité ingredience dotváří příjemnou chuť. Konzistence je na můj vkus trochu řidší, avšak zároveň jemná což oceňuji. Podle mého názoru by však mohla být ještě více česneková a výraznější, neboť česnekovou chuť mám velice rád. Pastu jsem použil na dochucení domácího hummusu, kde svou službu splnila, bylo však zapotřebí přidat větší množství.
klad Přirozená vůně
klad Jemná konzistence
klad Odpovídající bílá barva
klad Trochu slabší - málo česnekové
klad Trochu sladší
klad Trochu řidší
příloha příloha příloha
avatar
Tereza
Co se mi na pastě líbilo nejvíce - obsahuje minimální množství soli, takže člověk nemusí mít strach z přesolení jídla. Je bez lepku, bez přidaných barviv, dochucovadel a konzervantů. V teplé i studené kuchyni má nepřeberné využití – do polévek, omáček, dresinků, na marinádu na maso a do pomazánek na pečivo.
klad Balení
klad Složení
klad Použití
příloha
avatar
Petra
Česneková pasta od Podravky mě zaujala svým složením s minimem soli a hlavně, že je veganská. Jako velké milovnici česneku mi v pastě chybí ta správná ostrost, která k česneku patří. Zároveň je ale pasta vhodná i na vaření pro malé děti nebo lidí se špatným trávením. Pastu jsem využila ve více receptech a ráda po ní opět sáhnu při přípravě rychlého pohoštění pro nečekanou návštěvu.
klad rychlé využití při přípravě jídel
klad veganské složení
klad minimum soli
klad příliš jemná chuť
příloha
avatar
Leona
S česnekovou kořenící pastou jsem velice spokojená. Velké plus, že obsahuje minimum soli. Při přípravě jídla pro rodinu se nemusím zdržovat čištěním česneku, stačí otevřít skleničku a mohu dochutit pokrm. Kořenící přípravek jsem zkoušela použít do masa i bramboráku a velice nám chutnalo. Dokonce přítel ani nepoznal, že jsem nepoužila čerstvý česnek.
klad Otevřu skleničku a můžu dochucovat jídlo
klad Minimum soli
klad Bez lepku
klad Nic jsem nenašla
příloha
avatar
Dominika
Sklenička této česnekové pasty nahradí až 25 stroužků česneku. Kladně hodnotím její přírodní složení, na druhou stranu česnekovou pastu je třeba po otevření rychle spotřebovat, případně zmrazit. Vhodné k dochucení pokrmů. Výhodou je snadné a rychlé použití.
klad přírodní složení
příloha
avatar
Ivana
Skvělé přírodní složení, minimální obsah soli, vynikající k dochucení do omáček, polévek a masa, do pomazánek, dipů, salátových dresinků, marinády na maso, ke grilované zelenině apod., je vhodná také i pro lidi, které mají potíže s trávením klasického čerstvého česneku. Moc vřele doporučuji. :)
klad Skvělé složení
klad Minimum soli
klad Vynikající k dochucení do omáček
klad -
příloha
avatar
Kristýna
S cesnekovou pastou jsem spokojená. Použila jsem ji do pomazánky na naložení masa a do polévky. Po otevření výrazná vůně česneku ale není to tak silné. Musela jsem lehce přidat aby byla chuť intenzivnější. Určitě ještě po dobrani koupím do zasobicky.
klad Kdo moc necesnekuje je ideální síla
klad Kdo hodně cesnekuje musí dát více pasty
příloha příloha
avatar
Tomáš
Podravka Natur česneková pasta je skvělým pomocníkem v kuchyni. Její přirozená česneková chuť je dostatečně intenzivní na to, aby oživila každé jídlo, ačkoliv pro silnější česnekový efekt je třeba použít o něco více pasty. Co mě ale opravdu nadchlo, je její složení bez zbytečné soli a umělých přísad - to se v dnešní době cení. Doporučuji všem, kdo hledají zdravou a přitom chutnou alternativu ke klasickému česneku.
klad chuť
klad struktura
klad složení
klad bez chemie a s minimem soli
klad v malém množství málo výrazná
příloha příloha příloha
avatar
Klára
Z česnekové pasty jsem příjemně překvapená. Má intenzivní vůni, ale chuťově je naopak velmi jemná. Není moc slaná, takže člověk si může pastu dle libosti dochutit. Nejvíce se nám doma osvědčila namazaná na topinky, také jako dochucení pomazánky na chlebíčky a velmi dobrá byla i zamíchaná do dipu ke grilovanému masu či do zeleninového salátu. Pastu určitě velmi doporučuji, má velmi mnohostranné využití.
klad Intenzivní vůně
klad Jemná chuť
klad Skvěle dochutí pomazánky a dipy
klad Mnohostranné využití
klad Není moc slaná, člověk může dle libosti dochutit
klad Přírodní složení
klad Dochutí taktéž dresinky do salátů
klad Může se zamrazit, pokud člověk nestihne spotřebovat
příloha příloha
avatar
Zuzana
Pastu jsem dostala k vyzkoušení a mile mě překvapilo, že je použitelná i pro menší děti - pro nízký obsah soli a pálivost také není nijak extrémní. Použitelnost velmi rozmanitá - měli jsme jako dip k masu, marinádu na maso, do polévky. Ve složení bych raději viděla řepkový olej místo slunečnicového, ale to jediná výtka.
klad Užitečnost
klad Jednoduché použití
klad Střední pálivost česneku
klad slunečnicový olej ve složení
příloha
avatar
Michaela
Měla jsem možnost vyzkoušet tuhle česnekovou pastu a jsem velice spokojená. Nejen že je tam přírodní složení ( česnek, olej, sůl a škrob) ale žádná "éčka". Využila jsem pro přípravu dipů, pomazánky, polévky a guláše. A velikost skleničky je tak akorát aby se to nezkazilo.Opravdu mi to usnadnilo práci
klad Velikost skleničky
klad Mohlo by být více česnekové
příloha
avatar
Karel
Produkt má dobrou konzistenci a líbí se mi na něm skoro nulový obsah soli (při ochutnání pasty sůl opravdu není cítit). Bohužel pasta ale nemá podle mého názoru dostatečně silně česnekovou chuť. Představoval jsem si, že bych jí mohl pro úsporu času nahrazovat utřený česnek, ale pasta dá spíše jen náznak česnekové chuti.
klad Konzistence
klad Šetření času
klad Možnost mít stále po ruce
klad Nedostatečná síla
klad Chuť
příloha
avatar
Zuzana
Pasta je jemná, nejde citit silná vůně česneku, jako bych pridala do jídla čerstvý. Ale i tak jde pasta v jidle velmi výrazně poznat. Doporučuji hlavně do pomazánek, omáček, polévek, marinády. Např. do guláše nebo česnekove polévky se hodí čerstvý cesnek, tahle pasta je super na jidla, kde naopak až zas tak silný “smradek” česneku nechceme. Vhodná bude i pro lidi, kterým díky citlivými zažívání vadí čerstvý cesnek. Skvěle je její přírodní složení a skoro žádná sůl. Taky velmi oceňuji snadné použití, nemusím loupat česnek, jen přidám lžíci pasty do jidla.
klad Přírodní složení
klad Chuť
klad Úspora času
klad Minimum soli
klad -
příloha
avatar
Zuzana
Česneková pasta je super. Oprabdu jednoduchý způsob, jak si dokořenit jídlo (v mém případě polévka a česneková pomazánka). Nemusíte čistit česnek, složitě z něj dělat pastu, jednoduché použití. Dávkování dle potřeby. Jen rychle se spotřebuje. Ale balení stačí na jedno větší jídlo.
klad Super konzistence
klad Skvělá chuť
klad Balení akorát na jedo větší jídlo
příloha příloha
avatar
Jitka
Česneková kořenící pasta Podravka Natur je super vychytávka, když zrovna není po ruce česnek. Anebo se vám ho nechce loupat a zpracovat. Vždy jsem používala čerstvý česnek, ale česneková pasta ho snadno nahradí, navíc ušetří čas. Jídlu dodá šmrnc a opravdovou intenzivní česnekovou chuť. Navíc se dá jednoduše zamrazit po pozdější použití.
klad ušetří čas
klad skutečně česneková chuť
klad jednoduché použití
klad možné zamražení pasty
příloha
Zobrazit více recenzí
Povolit vše Upravit Odmítnout Povolit výběr Doména Platnost Popis Zpracovatel