Pustili jsme se do Manuální přípravy kávy s kávovarem De'Longhi La Specialista Prestigio EC 9355 BM. Jak to dopadlo?

image
otestováno
Počet recenzí
6
jak jste hodnotili
5
6x
4
3
2
1
doporučuje
100 %
Testováno v období
od 10. 11. 2022
do 14. 12. 2022

De'Longhi La Specialista Prestigio EC 9355 BM

S kávovarem La Specialista Prestigio si užijete celý proces tradiční přípravy kávy. Inovativní technologie kávovaru zajistí dokonalé výsledky v šálku, zatímco vy máte čas si vychutnat perfektně připravenou kávu. Tryska na pěnění mléka zajistí dokonalou mléčnou pěnou na vašich oblíbených nápojích jako je flat white nebo cappuccino.

Prvním krokem k­ dosažení nejlepších výsledků v ­šálku je přesné namletí kávových zrn. Kávovar La Specialista má zabudovaný ocelový mlýnek s možností nastavit 8 stupňů hrubosti mletí. Ocelové mlecí kameny jsou precizní, odolné proti poškození a neutrální vůči chuti kávy. Unikátní „Senzor mletí“ uvnitř mlýnku dokáže rozpoznat v jaké poloze je mlýnek nastavený a následně podle toho upravit proces mletí tak, aby dávka kávy pro přípravu espressa byla vždy stejná.

Pákový kávovar La Specialista nabízí 3 přednastavené recepty, které si můžete zvolit na předním panelu. Espresso je klasická italská receptura s oříškovou cremou a intenzivní chutí. Pro milovníky velké kávy je k dispozici americano, dvojitá dávka espressa zalitá horkou vodou s jemnou vrstvou cremy. Nápoj Káva se připravuje pod nižším tlakem z jednoho nebo dvou shotů dlouhého espressa. Kávovar disponuje funkcí "Dynamické předspaření", které upraví délku předspaření podle dávky kávy (dané jemnějším nebo hrubším mletím) a tím zajistí optimální vlhkost kávového puku před samotnou extrakcí.

Jako dárek k nákupu získáte také Venchi kit.


          

                                                                                 


Více informací o produktu najdete TADY.


Hodnocení
6
avatar
Kristyna
Kávovar je designově opravdu povedený. Ze začátku to chce správně kávovar nastavit a pak funguje jedna báseň. Kávovar je ideální kombinací z hlediska praktičnosti - strojek namele kávu a i upěchuje (není tak potřeba zvlášť pořizovat mlýnek na kávu a jiné příslušenství).. Při nastavování kávovaru jsme měli trochu problém dosáhnout optimální úrovně počtu barů, ale jakmile jsme pochopili, co upravit, kde přidat a jaký knoflík otočit, tak byl celý proces jednoduchý. Velmi oceňujeme velké množství materiálů (videa, manuálů a doporučení odborníků). Každý den se nyní těšíme až ráno ucítíme vůni kávy a je to opravdu krásný rituál. Co se týká šlehání mléčné pěny, tak to je trošku běh na delší trať.. není to jednoduché a už to chce vyšší dávku zručnosti. Nás příprava kávy velmi baví a samotnou přípravu si moc užíváme. Samotná příprava kávy bez mléka je skutečně rychlovka. Káva je naprosto vynikající a nemá chybu. Doporučujeme všem milovníkům kávy.
klad Design
klad Materiál bez otisků
klad Vynikající káva z pohodlí domova
klad Velikost kávovaru je ideální
klad Skvělá kombinace z hlediska mletí, upevňování a následně přípravy kávy
klad Krásný dárek k nákupu v podobě zrnek, hrníčků a sušenek
klad Spousta videí a materiálu pro správné nastavení kávovaru
klad Možnost využít i teplou vodu na přípravu čaje
klad Intuitivní ovládání
klad Nádobu na vodu nelze vyndat jinak než vysunutím nahoru, což muže být ve standardní kuchyni problém (musíme vodu doleva z lahve)
klad Tryska na mléčnou pěnu má menší rozsah, jak s ní pohybovat
příloha příloha

Přílohy

IMG_5132.MOV
avatar
Jan
Musím uznat, že i přes moji několikaletou baristickou zkušenost na ručně vyráběných LaMarzocco kávovarech, který stojí jako malé auto, tento kávovar opravdu vaří kávu na top úrovni a troufám si říct, že na velmi podobné úrovni. Pro začínající baristy je velmi vhodný, nemusí se učit správně utemovat kávu, jelikož kavovár má zabudovaný temper - stačí 2x zatáhnout za páku a káva je perfektně utemovaná. Pěnění mléka zvládne úplně každý i bez většího tréninku, který je však v materiálech přibalený spolu s výrobkem. Velmi mě potěšila konvička na mléko a veškeré potřebné vybavení pro první týdny vychutnávání kávy. Kávovar je kvalitně zpracovaný, není z měkkých nekvalitnách plastů, hodně částí vyrobeno z kovu, ovládání je mechanické a středový "budík" ukazující tlak působí stylově. Rozhodně bych doporučil všem, i těm, kteří se bojí přípravy kávy na pákovém kávovaru a do teď preferovali automatické mašiny.
klad neobvykle výkonná tryska na pěnění mléka
klad Velmi kvalitní zpracování
klad Jednoduché na užívání a údržbu
klad Intuitivní ovládání
klad Velmi tichý, že ani kocour se ho nebojí
klad Zabudovaný temper k utemování kávy
klad Espresso s opravdou hodně krémy
klad Exklusivní dárkové balení (káva, skleničky, čokoládky)
klad Designově povedené
klad Poměr cena / výkon
příloha příloha příloha
avatar
Jan
Přístroj je od pohledu profesionálně zpracován a má pěkný design. Je trochu větší než plnoautomatický kávovar, vejde se však i do menší kuchyně. Přístroj je evidentně určen pro uživatele, kteří se přípravě kávy chtějí věnovat detailněji. Chuť kávy lze na tomto přístroji ovlivnit několika faktory (hrubost mletí, dávka kávy, teplota), jejichž optimální nastavení se v počátku může zdát dost obtížné. S každou změnou druhu kávy je navíc potřeba toto nastavení provést znovu. Tím pádem vzniká větší spotřeba kávy. V našem případě jsme při prvním nastavování spotřebovali 500g kávy před dosažením preferované chuti. Napěnění mléka byl pro nás též oříšek - po shlédnutí několika instruktážních videí na youtube jsme to však zvládli. Jako pozitivum uvádíme velkou nádobu na vodu, vyvýšenou mřížku na espresso a možnost úpravy velikosti nápojů tlačítkem MY.
klad Chytrá pěchovací stanice
klad Integrovaný mlýnek
klad Senzor mletí
klad Venchi kit
klad Tryska na mléko
klad Intuitivní ovládání
klad Tlakoměr neukazuje číselné hodnoty
klad Tryska na horkou vodu ničí cremu
klad Dávkování kávy by mohlo uvádět gramy
klad Obtížné vyndávání sítka
avatar
Jakub
Na tento model jsem přešel po skvělé zkušenosti s kávovarem o řadu nižší - DeLonghi La Specialista ARTE. Tento model má navíc integrovanou páku pro pěchování kávy hned po namletí což zpříjemňuje přípravu a ušetří vám nepořádek v kuchyni. Kávovar je krásný designový kousek, kterým uděláte dojem na každou návštěvu a zároveň z něj připravíte skvělou kávu. Doporučuji všem, kteří se o kávu zajímají a mají chuť a čas si s přípravou kávy "vyhrát". Díky tomuto stroji se z vás stane poloprofesionální barista, budete moci experimentovat a nakonec si dokážete připravit lepší kávu než nabízí 90 % českých restaurací.. Pokud dáváte přednost rychlosti a jednoduchosti vyberte si spíše plnoautomatický kávovar.
klad integrovaný mlýnek
klad integrované pěchování kávy
klad krásný design
klad kvalitní zpracování a materiály
klad nic mě nenapadá
avatar
Václav
Kávovar dělá vynikající kafe. S vestavěným mlýnkem a kafe si to chce trochu pohrát, každé kávové zrna chcou trochu jiné nastavení hrubosti mletí a dávky. Poté už kávovar funguje na 100%. Oceňuji zejména dobře fungující pěchovač, možnost nastavit si vlstní velikost šálku a skvěle fungující trysku na šlehání mléka.
klad finální kvalita kávy
klad pěchovač
klad vlastní nastavení velikosti šálku
klad šlehací tryska
klad jednoduchost použití
klad design
klad Umístění nádržky vody ze zadu přístroje, mám nízko kuchyňské skříně a špatně se nádoba vyndává.
avatar
Jiří
De'Longhi La Specialista Prestigio je kávovarem na pomezí plně automatických přístrojů a přístrojů poloprofesionálních tedy pákových. Přístroj vyžaduje jistou spolupráci s uživatelem - odtud budou plynout názory líbí / nelíbí. Pokud budete věnovat pozornost nastavení podle typu kávy, odměnou Vám bude káva v kavárenské kvalitě, které plastové strojky neumí (už jenom kvůli rozdílu jak na tlak vody reaguje plast a jak kov). Kávovar La Specialista je tedy ideální pro ty, kteří se chtějí alternativu k vodové kávě automatů. Základem systému je solidní a konzistentně meloucí mlýnek. Novinkou je zabudované pěchovadlo tzv. tamper. Nastavíte si mletí (hrubost np. 2) a velikost porce. Kávovar vám vždy namele stejně. Kávu upěchujete tamperem a přenesete portafilter (páku) do druhé sekce a zmáčknete tlačítko. Sledujete tlak na manometru a nastavíte množství a hrubost mletí. Kávu odeberete a kávový puk odhodíte do (bio) odpadu.
klad solidní provedení
klad kvalitní espresso
klad hygiena přípravy (žádná káva v hadičkách)
klad po nastavení jede stálou kvalitu
klad mlýnek nemá polohy mezi číslicemi
klad vyžaduje jisté pochopení extrakce
příloha příloha příloha příloha
Povolit vše Upravit Odmítnout Povolit výběr Doména Platnost Popis Zpracovatel